Z łupu wartego 1,2 mln złotych zostało 20 tysięcy?

Trójka podejrzanych została aresztowana

Perfekcyjną robotę wykonali w minionym tygodniu lubelscy kryminalni. Zatrzymali na terenie kraju trzech mężczyzn podejrzanych o oszustwo metodą „na policjanta”, w wyniku którego 92-letnia lublinianka straciła złote ruble i dolary o wartości 1,2 mln zł.

– Do zdarzenia doszło na początku stycznia w centrum Lublina. Do jednej z mieszkanek miasta zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako policjantka. Kobieta namówiła emerytkę do przekazania posiadanych oszczędności, które miały posłużyć w akcji zatrzymania groźnych oszustów. Na prośbę fałszywej policjantki 92-latka udała się do banku, gdzie w skrytce miała zdeponowane złote monety. Po opróżnieniu depozytu, kobieta w bramie jednej z kamienic w centrum miasta przekazała podstawionemu „policjantowi” kosztowności o łącznej wartości 1,2 miliona złotych – relacjonuje komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Nad sprawą pracowali operacyjni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie wspierani przez kryminalnych z KWP w Lublinie. – Dzięki dokładnej analizie pozostawionych przez sprawców śladów kryminalni wpadli na trop osób biorących udział w przestępstwie. Już pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie Opatowa zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 26 i 32 lat. Przy sprawcach zabezpieczono gotówkę w kwocie blisko 20 tysięcy złotych. Obaj usłyszeli zarzuty oszustwa i zostali przez sąd tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy – dodaje komisarz Gołębiowski.

Kolejny z biorących udział w przestępstwie mężczyzn w ręce policjantów wpadł 19 stycznia. 24-latek został zatrzymany na terenie Warszawy. Mężczyzna jest dobrze znany Policji. Niedawno opuścił tymczasowy areszt, gdzie przebywał też w związku z oszustwami „na policjanta”. Śledczy nie zdradzają wielu szczegółów, twierdząc, że sprawa jest rozwojowa. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here