Z nożem i siekierą wpadli do mieszkania

Wywiadowcy zatrzymali czwórkę rozbójników, którzy uzbrojeni w noże i siekierę w biały dzień wparowali do mieszkania w centrum Lublina, zastraszyli właściciela i wynieśli wartościowe sprzęty.


– Jak wynika z dotychczasowych ustaleń do mieszkania 25-letniego mieszkańca Lublina zapukała znajoma 16-latka. Gdy mężczyzna otworzył drzwi, okazało się, że nie przyszła sama. Razem z nią do lokalu weszło trzech młodych mężczyzn wyposażonych w siekierę oraz nóż. Sprawcy zastraszyli pokrzywdzonego, po czym zaczęli wynosić z mieszkania wartościowe przedmioty. Ich łupem padły kluczyki do samochodu, telewizor, konsola do gier, antena telewizyjna, ale także drobny sprzęt AGD. Łączne straty oszacowano na blisko 10 tysięcy złotych – informuje komisarz Kamil Gołębiowski z KMP Lublin.

Napadnięty mężczyzna od razu zadzwonił na policję. Policyjni wywiadowcy z IV komisariatu oraz z komendy miejskiej od razu wpadli na trop przestępców i niebawem zatrzymali troje podejrzanych. Jeden ze sprawców, 24-letni recydywista zdołał uciec. Kryminalni dość szybko namierzyli jego kryjówkę w jednej z miejscowości pod Lubartowem.

Zatrzymani odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zostali tymczasowo aresztowani. 16-latka trafiła pod dozór policji. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 15 lat więzienia. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here