Z nożem na staruszka

Bandzior i recydywista dręczył starszych podopiecznych domu opieki w Dubience.

Starszy pan zrobił zakupy w miejscowym sklepie i wrócił do domu opieki. Zaraz za nim do pokoju wtargnął 30-letni Mateusz K. Recydywista żądał pieniędzy, ale starszy pan ich nie miał, więc bandyta chwycił za nóż kuchenny i grożąc mężczyźnie, zaczął się domagać papierosów. „Ty skur**synu, dawaj papierosy” – krzyczał, a poruszający się o kuli starszy pan pokazał na reklamówkę z zakupami. Młody bandyta wyjął z niej fajki, odrzucił nóż i wyszedł. Pokrzywdzony nie zgłosił sprawy policji, a kilka dni później bandyta znów dobijał się do jego drzwi. Niedługo potem okazało się, że podopieczny gminnego domu opieki nie był jedyną ofiarą 30-latka.

– Kilkanaście dni później Mateusz K. groził pobiciem 88-latce, której wykręcając ręce zabrał 80 złotych. Jeszcze tego samego dnia został przez funkcjonariuszy zatrzymany. Policjanci odzyskali część skradzionych przez niego pieniędzy – mówiła zaraz po zatrzymaniu podejrzanego (w kwietniu br.) kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Podejrzany o dwa rozboje, w tym z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, trafił do aresztu. Groziło mu do 15 lat pozbawienia wolności. Teraz sąd I instancji wyrokiem łącznym skazał 30-latka na 4 lata pozbawienia wolności. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here