Z pola do przedszkola

Ze względu na pandemię gminy odwoływały albo ograniczały tegoroczne dożynki. Ale ich nietypową formę zorganizowano w Przedszkolu Miejskim nr 8 w Chełmie. Dzięki temu dzieci mogły poznać pracę rolników i tradycje ludowe.


Pięciolatki zaprezentowały inscenizację pt. „Od ziarenka do bochenka”. W przedszkolnym ogrodzie wystawiono warzywa, owoce – dary ogrodów, sadów. Nauczycielki ubrane były w stroje ludowe charakterystyczne dla naszego regionu. Przedszkolaki śpiewając piosenkę „Plon, niesiemy plon” składały na ręce starościny dożynek – dyrektor PM nr 8 w Chełmie – wieńce z kwiatów, kosze z owocami i warzywami, snop zboża oraz tradycyjny chleb dożynkowy.

Dzieci i ich nauczycielki uczestniczyły też w konkurencjach sprawnościowych z nagrodami, którymi były kosze owoców. Zorganizowano także wyjątkowy korowód dożynkowy. Spotkanie sprawiło przedszkolakom wiele radości, a dodatkowo uczyło szacunku do pracy rolnika, żniwiarza, młynarza i piekarza. Na zakończenie odbyło się ognisko, podczas którego można było spróbować pieczonego ziemniaka, kiełbasek i jabłuszek. Uroczystość przygotowały Agata Szykuła i Bożena Komenda. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here