Z powiatu na przejścia

Ireneusz Krasowski, były dyrektor w wydziale infrastruktury a później architektury Starostwa Powiatowego w Chełmie, przeszedł do pracy do Lubelskiego Zarządu Obsługi Przejść Granicznych. Szefem tej jednostki jest Damian Wierak, powiatowy radny ze współrządzącego powiatem PiS.

W lipcu 2019 roku Ireneusz Krasowski najpierw rozstał się z wydziałem infrastruktury w Starostwie Powiatowym, którym przez kilka lat kierował jako zastępca dyrektora. Stery wydziału zajmującego się drogami powierzone zostały wtedy Markowi Bedlińskiemu, a jego zastępcą została Diana Kasjan. Krasowski został przeniesiony z kolei na stanowisko zastępcy dyrektora do wydziału architektury i budownictwa.

Na nowym miejscu wicedyrektor wytrzymał niecały rok. Przed tygodniem, za porozumieniem stron, przeszedł do pracy w Lubelskim Zarządzie Obsługi Przejść Granicznych w Chełmie. Pełni obowiązki kierownika zespołu ds. realizacji i nadzoru inwestycji. Szefem placówki, która podobnie jak starostwo mieści się w budynku „gmachu”, jest Damian Wierak. To radny powiatowy z PiS, które jest w koalicji z rządzącym powiatem PSL. (bf)