Z Sawina do I LO

Halina Smyk wygrała konkurs na dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Stanowisko obejmie 1 września br. Mieczysław Sawka, zgodnie z przewidywaniami, przez najbliższe pięć lat będzie kierował nowo utworzonym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Marta Klajnert natomiast zostanie dyrektorem Przedszkola Miejskiego nr 2.

Choć konkursy na dyrektorów odbyły się w ubiegłym tygodniu, urząd miasta, mimo pytania z naszej strony, nie podał żadnej informacji na ten temat. Jak ustaliliśmy zatem nieoficjalnie, mało znana dotąd w chełmskim środowisku oświatowym Halina Smyk ma zostać dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie.

W konkursie jej rywalką była Marta Sadowska, nauczyciel wychowania fizycznego w I LO. Jak ustaliliśmy, o wygranej Smyk zadecydowały głosy członków komisji reprezentujących miasto Chełm i Lubelskiego Kuratora Oświaty. W sumie miała dostać osiem głosów, a Sadowska – sześć. Jedna osoba rzekomo wstrzymała się od głosowania.

Halina Smyk stanowisko dyrektora I LO obejmie z dniem 1 września. Przejmie schedę po Teresie Mościckiej, która szkołą kieruje od ośmiu lat. Z końcem maja br. Mościcka złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. Nowa dyrektor „Czarnieckiego” obecnie pracuje jako wicedyrektor w Szkole Podstawowej w Sawinie. Jest nauczycielem biologii.

Żadnego rywala natomiast nie miał Mieczysław Sawka, który wygrał konkurs na dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, nowo powołanego podmiotu, który swoją działalność rozpocznie 1 września. CKZiU powstało z połączenia CKZ i CKU.

Komisja konkursowa wyłoniła też nowego dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 2. Z początkiem września br. funkcję tę obejmie Marta Klajnert, obecnie pełniąca obowiązki dyrektora PM nr 6 (zastępuje Alinę Ceglarską przebywającą na urlopie dla poratowania zdrowia). Wieloletnia dyrektor PM nr 2 Wiesława Bronisz z końcem sierpnia przejdzie na emeryturę.

Jak już informowaliśmy, nikt nie zgłosił się do konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8, choć wszystko wskazywało na to, że ofertę złoży Beata Kawalec, która od pięciu lat zarządza „Ósemką”. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dyrektor Kawalec rzekomo miała mieć problem z aktualną oceną pracy, której dokonuje kuratorium oświaty, i najprawdopodobniej z tego powodu nie przystąpiła do konkursu. Wiele wskazuje jednak na to, że prezydent Jakub Banaszek powierzy jej pełnienie obowiązków dyrektora na 10 miesięcy, licząc od 1 września br. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here