Z sufitu odpadł tynk

– W jednej z sal w szkole „Arka” odpadł kawałek sufitu – zaalarmował naszą redakcję zaniepokojony mieszkaniec Chełma. W placówce przyznają, że pod nieobecność uczniów w sali odpadł fragment tynku z sufitu i zapewniają, że trwa już tam remont. Potwierdza to nadzór budowlany.

O nietypowym zdarzeniu powiadomił nas Czytelnik. Agnieszka Pieniążek, dyrektor Niepublicznej Integracyjnej Szkoły Podstawowej Nowoczesnych Technologii i Języków Obcych „Arka” w Chełmie, wyjaśnia, że w czwartek w jednej z sal lekcyjnych w budynku szkoły przy ul. Wojsławickiej, odpadł z sufitu fragment tynku. Uczniów na szczęście nie było wtedy w sali, byli na obiedzie.

– Sami zawiadomiliśmy o tym przedstawicieli nadzoru budowlanego, którzy byli dziś u nas – mówi dyrektor Pieniążek. – Do tej sytuacji doszło pod nieobecność dzieci, które nie zostały już potem do sali wpuszczone. W pomieszczeniu tym obecnie trwają prace remontowe.

Jacek Osmoła, inspektor nadzoru budowlanego w Chełmie, potwierdza, że wizytacja się odbyła.

– W klasie skuwany jest cały ten tynk i ma być tam zamontowany sufit podwieszany, kasetonowany – mówi inspektor Osmoła. – Oprócz tego wykonano oględziny w pozostałych salach i tam też przedstawiciele szkoły podjęli się wykonania tego typu podwieszanych sufitów. Sprawdziliśmy też protokoły z przeglądów dokonywanych przez szkołę i nie mamy do nich zastrzeżeń. Zalecenia wynikające z kontroli były przestrzegane. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here