Z Werwą na Ukrainę!

Stowarzyszenie WeRwA zaprasza na nowy sezon wycieczek na Ukrainę. W tym roku ma być jeszcze ciekawiej, niż w poprzednim. Aż żal nie skorzystać z oferty. Jako patroni prasowi, zapraszamy!

Na 22 kwietnia zaplanowano jednodniowy wyjazd do Lwowa. W programie wycieczki znalazły się zwiedzanie najważniejszych zabytków, cmentarzy Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich, czas wolny i oczywiście zakupy w jednym z lokalnych marketów.
W dniach 11-14 maja odbędzie się z kolei wyprawa w mało znane, ale niezwykle zachęcające Zakarpacie. WeRwA, jako prekursorzy wyprawy w te strony, zapowiada wiele atrakcji na trasie (podziwianie pięknego szeptu Karpat, czyli wodospadu Szepit, najpiękniejszego jeziora górskiego Karpat Ukraińskich – Synewir, rezerwatu biosfery UNESCO, Doliny Narcyzów oraz wjazd wyciągiem krzesełkowym na górę Makowicę). Poza doznaniami przyrodniczymi uczestników wyprawy czeka także zwiedzanie Beregowa, Mukaczewa, Użgorodu i oczywiście Lwowa oraz degustacja serów, wina i wód mineralnych. Do tego zwiedzanie centrum wikliniarstwa „Iza”, miejscowości 10 muzeów Kołoczawa, ruin zamku Templariuszy w Seredniem oraz wiele innych niezapomnianych atrakcji.
Pierwszy weekend czerwca to kolejna świetna okazja, by pojechać do Lwowa. Oprócz tradycyjnego programu zwiedzania będzie można zobaczyć międzynarodowe wyścigi samochodów zabytkowych, odbywające się na trasie historycznego „lwowskiego trójkąta” (jak to miało miejsce w latach 1930-32). To z pewnością jedna z najbardziej barwnych i kuszących imprez we tym mieście.
Drugi wyjazd na znane z sienkiewiczowskich dzieł Podole odbędzie się w dn. 15-19 czerwca. Na trasie tej znakomicie przyjętej w ubiegłym roku wycieczki są m. in. Zbaraż, Kamieniec Podolski, Chocim, Czortków i Trembowla oraz Krzemieniec, prawosławna Częstochowa (czyli Poczajów), Podhorce, Olesko, Skała Podolska, Okopy św. Trójcy, Czerniowce i Bakota, a także rejs po Dniestrze. W tym roku zmieniona została trasa powrotna z Podola – tak, by uczestnicy wycieczki mogli zwiedzić również Kołomyję, Śniatyń i Stanisławów. A ostatnim przystankiem na mapie będzie oczywiście magiczny Lwów.
Tegoroczna oferta wycieczek WeRwY jest wyjątkowo kusząca. Tym bardziej, że na tle konkurencyjnych wyróżnia się korzystną ceną, noclegami w porządnych hotelach w centrach miast oraz 3, a nie 2, posiłkami dziennie. Aż grzech nie skorzystać.
Pamiętajcie, ilość miejsc jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły dotyczące wycieczek dostępne są na Facebooku (wystarczy wpisać Chełmski Klub Podróżników lub Stowarzyszenie WeRwA), w sklepie Metro przy ul. Pijarskiej 5 i pod nr telefonu: 502 342 117. Jako wyłączny patronat prasowy wycieczek, gorąco zapraszamy! (opr. pc)