Z Włodawy do Orchówka w świetle LED, niebawem też do Okuninki

Zakończyła się realizacja projektu „Włodawa – miasto z energią – oświetlenie uliczne”, na który miasto pozyskało ponad 1 mln 800 tys zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Dzięki montażowi oświetlenia typu LED, koszty zakupu energii będą mniejsze nawet o kilkaset tysięcy w skali roku. Równolegle miasto buduje kolejne latarnie.


Włodawski ratusz pierwsze oszczędności przeznaczył na budowę oświetlenia ulicznego przy drodze łączącej Włodawę z Orchówkiem. W miejskiej części drogi 816 ustawiono osiem nowych latarni, na których zamontowano 9 opraw typu LED o mocy 72W i 48W. Pozostały odcinek oświetlają latarnie ustawione przez Gminę Włodawa. To efekt nieformalnego porozumienia i dobrej współpracy samorządów.

– Kolejne oszczędności związane z obniżeniem kosztów zakupu energii pozwolą również na budowę nowych latarni przy ulicy Chełmskiej – mówi burmistrz Wiesław Muszyński. – Ułatwi to mieszkańcom korzystanie z chodnika i ścieżki rowerowej łączącej Włodawę z Okuninką. (a)