Za 3 mln zł wyremontują dawne gimnazjum

Przez wakacje Szkoła Podstawowa nr 18 zmieni się nie do poznania…

W wakacje Szkoła Podstawowa nr 18 (dawne Gimnazjum nr 18) przy al. Długosza 8 przejedzie gruntowny remont. Ocieplenie szkoły jest współfinansowane w ramach środków unijnych RPO na lata 2014-2020 r.


Zadanie obejmuje ocieplenie ścian wewnętrznych i zewnętrznych oraz częściową wymianę okien z PCV i drzwi, remont pokrycia dachów i remonty schodów. Odremontowana zostanie także pochylnia dla niepełnosprawnych i plac przed wejściem do szkoły. Zaplanowano też wykucie otworu w ścianie zewnętrznej i wykonanie wejścia do sali gimnastycznej razem z zewnętrznymi schodami. Wymieniona zostanie instalacja centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami, osprzętem i izolacją. W takcie remontu zaplanowano też zakup i montaż budek lęgowych dla ptaków i schronów dla nietoperzy.

Chętne do wykonania zadania były aż cztery firmy. Środki zarezerwowane na ten cel to ponad 3 miliony złotych. Najniższe oferty zaproponowały dwie firmy: Wytwórnia Materiałów Budowlanych ze Starachowic (oferta 2 567 610, 31 zł) i Usługowy Zakład Remontowo-Budowlany z Lublina (2 987 649, 98 zł. ) (EM.K.)

Dzięki środkom unijnym uzyskanym w programie RPO na lata 2014-2012 r. zaplanowano w sumie termomodernizację 13 szkolnych obiektów, w tym 2 przedszkoli, 9 szkół i 2 burs. W planach jest wciąż przebudowa budynku ZSE im. A. i J. Vetterów przy ul. Bernardyńskiej i zakup wyposażenia do pracowni szkolnych oraz budowa samochodowej stacji diagnostycznej wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Samochodowych przy al. Jana Długosza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here