Za dwa laty chełmskiego dworca nie poznamy…

Dworzec PKP w Chełmie już niedługo ma tętnić życiem. W ciągu dwóch lat zostanie gruntownie przebudowany. Jak zapowiada Krzysztof Mamiński, prezes PKP S.A., Chełm zyska nowoczesny obiekt.

Prezes PKP S.A., Krzysztof Mamiński oficjalnie ogłosił, że kolej wyremontuje budynek dworca głównego w Chełmie. Pieniądze na ten cel w wysokości 15 mln zł są zapewnione. Dworzec ma zmienić swoje oblicze w ciągu najbliższych dwóch lat.

– Będzie jeszcze piękniejszy, przed budynkiem ustawimy dwie lokomotywy. Chełm zyska nowe miejsce, obsługujące wszystkich klientów, również tych niepełnosprawnych – podkreślił prezes Mamiński. – Musimy usprawnić punkty obsługi klienta. Przywracamy Chełm do sieci kolejowej poprzez modernizację dworca, mam również nadzieję, że także poprzez nowe połączenia z innymi dużymi miastami w Polsce.

To miasto zacznie oddychać pełną piersią. Chełm ma wpisaną kolej w swoją tradycję. Od kilku miesięcy z włodarzami Chełma rozmawia się inaczej. Jeszcze w poprzedniej kadencji słyszeliśmy, co mamy w Chełmie likwidować. Prezes Mamiński nie wyklucza również nowych połączeń z Ukrainą. – Jestem po rozmowie z prezesem kolei ukraińskich, na razie naszą współpracę rozszerzamy o „towarówkę”, ale będzie ją rozwijać. Ten temat jeszcze w naszych planach – twierdzi.

Swojego zadowolenia z przebudowy dworca nie ukrywa prezydent Chełma Jakub Banaszek. (ps)