Za mało na Wojsławicką

5 mln zł okazało się za mało na przebudowę całej ul. Wojsławickiej. Firmy drogowe złożyły oferty do przetargu i najtańsza opiewa na prawie 10 mln zł. – Skłaniamy się do zweryfikowania zakresu prac – mówi prezydent Chełma, Agata Fisz.

Na przebudowę całej ul. Wojsławickiej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z al. 3 Maja i ul. Mościckiego miasto w budżecie zabezpieczyło 5 mln zł. Kolejne 3 mln zł może dostać z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej, jeśli będą oszczędności. Wniosek miasta znalazł się na liście rezerwowej.
Jeszcze w styczniu br. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy ul. Wojsławickiej. Termin składania ofert minął w piątek. Wpłynęły trzy. Najniższą złożyło konsorcjum Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Lubartów i Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego Włodawa z siedzibą w Strupinie Dużym. Roboty wyceniło na 9 905 758 zł. Dwie pozostałe oferty były znacznie wyższe. Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego zaproponowało 11 211 314 zł, a Strabag z Pruszkowa – 11 889 817 zł.
Wiadomo już, że Zarząd Dróg Miejskich unieważni przetarg. Ceny robót drogowych w tym roku są zdecydowanie wyższe, niż w ubiegłym. Z tego też powodu urzędnicy skłaniają się do zweryfikowania zakresu prac. – Zastanowimy się nad tym, bo nie jesteśmy w stanie dołożyć dodatkowych pieniędzy do tej inwestycji – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Najprawdopodobniej będziemy chcieli w pierwszej kolejności wybudować rondo na skrzyżowaniu, wymienić nawierzchnię na ul. Wojsławickiej i chodniki. Możemy mieć natomiast problem z parkingiem. Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęliśmy. Jeśli dostaniemy dotację z Programu, za te pieniądze wykonamy kolejny odcinek, od skrzyżowania z al. 3 Maja w kierunku lasu Borek.
Zarząd Dróg Miejskich otworzył też oferty złożone do przetargu na remonty. Na to zadanie zaplanował 640 000 zł. Najniższą cenę zaproponowało Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie – 639 994 zł. Ofertę złożyło też PDM Włodawa – 765 600 zł. (ptr)