Za miastem nie postawią lampy

O zamontowanie dodatkowego oświetlenia na końcowym przystanku linii autobusowej nr 3 w Głusku apelował Piotr Choduń z klubu radnych Krzysztofa Żuka. – Realizacja wniosku jest niemożliwa, bo teren nie należy do nas – odpowiada ratusz.


– Wskazany przystanek jest zlokalizowany poza granicami administracyjnymi miasta. Realizacja wniosku w ramach środków budżetowych Lublina nie jest zatem możliwa. Istniejąca w rejonie przystanku sieć oświetleniowa również nie jest finansowana z budżetu miasta – poinformował Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju, odpowiadając na interpelację Piotra Chodunia z klubu radnych Krzysztofa Żuka. Radny apelował o „zamontowanie dodatkowego oświetlenia na końcowym przystanku linii autobusowej nr 3 w Głusku. Skierował w tej sprawie interpelację do prezydenta.

– Obecnie zamontowana oprawa pozwala na oświetlenie części wjazdowej mini pętli, natomiast druga strona, po której odbywa się główny ruch pieszy oraz wyjazd autobusów jest niedoświetlona – zauważył radny Piotr Choduń, który prosił o „zamontowanie dodatkowej oprawy oświetleniowej na słupie na końcowym przystanku linii autobusowej nr 3”. – Zamontowanie dodatkowej lampy pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, jak również innych uczestników ruchu drogowego – dodał Choduń.

„Trójka” to jedna z dłuższych linii lubelskiej komunikacji miejskiej. Łączy zachodnią i południowo-wschodnią częścią miasta. Linia numer 3 jeździ: ul. Nałęczowską, ul. Morwową, ul. Kraśnicką, Al. Racławickimi, Krakowskim Przedmieściem, ul. Gabriela Narutowicza, ul. Zamojską, ul. Lubelskiego Lipca 80, ul. Władysława Kunickiego, ul. Pawią, ul. Długą, ul. Wyzwolenia i ul. Głuską. Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here