Za szybko i z kontrabandą

We wtorek (13 kwietnia) policjanci bialskiej drogówki zatrzymali w Zahajkach (gm. Wyryki) osobowego mercedesa, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Mundurowi szybko ustalili, że siedzący za kółkiem 68-latek ma na swoim koncie inne, o wiele poważniejsze przewinienia.

Policjanci bialskiej grupy SPEED ujawnili przekroczenie dozwolonej prędkości przez kierującego osobowym mercedesem. – Kiedy funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli drogowej, okazało się, że za kółkiem siedzi 68-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej – mówi komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy. – Gdy mundurowi poprosili o okazanie wyposażenia samochodu, mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać twierdząc, że takiego nie posiada.

Powód jego zdenerwowania wyjaśnił się, gdy 68-latek otworzył bagażnik. Wewnątrz znajdowała się zapakowana kontrabanda. Początkowo kierowca chcąc uniknąć odpowiedzialności twierdził, że są to przygotowane do wysyłki paczki. Było to jednak 3300 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Gdyby trafiły one na rynek, skarb państwa straciłby ponad 78 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli kontrabandę, natomiast 68-latek zatrzymany został do wyjaśnienia.

Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych za ten czyn grozi także wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli pieniądze – 20 tysięcy złotych – dodaje pani komisarz. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here