Zabawa w leśnym rytmie

Za nami jubileuszowy, dziesiąty Jarmark Leśny w Wyrykach. Impreza jak zwykle przyciągnęła na błonia przy Urzędzie Gminy wiele osób. Nic w tym dziwnego, bo ta impreza jest wyjątkowa, gdyż jej motywem przewodnim jest szeroko rozumiana praca związana z przyrodą i lasem.

Niedzielne (14 lipca) wydarzenie otworzył wójt Mirosław Torbicz. Potem na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły i grupy taneczne. Dla najmłodszych nie zabrakło konkursów przygotowanych przez leśników z Nadleśnictwa Włodawa, gier oraz zabaw na świeżym powietrzu.

Wyjątkową popularnością cieszyły się jak zwykle dmuchańce. Wielu kibiców zgromadził też pokaz rzeźbienia w drewnie piłą mechaniczną i dłutem. Imprezie towarzyszył jarmark, na którym można było podziwiać i zaopatrzyć się w wyroby rękodzieła ludowego, a także spróbować lokalnych przysmaków.

Oczywiście na imprezie nie mogło zabraknąć dobrej zabawy, a tę zagwarantowały zespoły: Solaris, Scolim i Nunters. W międzyczasie można było upiec kiełbaskę przy wielkim ognisku lub podziwiać pokazy ogniowe. Imprezę zakończyła zabawa taneczna pod chmurką.

(bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here