Zabił i uciekł, teraz stanie przed sądem

Do 12 lat więzienia grozi mieszkańcowi gminy Urszulin, który śmiertelnie potrącił rowerzystkę. 30-latek nie udzielił pomocy i uciekł z miejsca wypadku. Następnie ukrył auto. Nie na wiele mu się to zdało, bo bardzo szybko został namierzony przez włodawskich policjantów.


Do tragedii doszło w środę (10 kwietnia) przed godziną 19. W miejscowości Andrzejów, na drodze relacji Urszulin – Hańsk, Volkswagen Golf potrącił jadącą rowerem w tym samym kierunku 72-latkę. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzieliwszy poszkodowanej pomocy, a kobieta w związku z doznanymi obrażeniami, pomimo prowadzonej reanimacji, zmarła.

Policjanci ustalili dane pojazdu, który uczestniczył w wypadku. Był on ukryty na posesji 30-latka z gminy Urszulin, który najprawdopodobniej kierował nim w chwili wypadku. Mężczyzna został zatrzymany. W ubiegłym tygodniu do Sądu Rejonowego we Włodawie został skierowany akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenie pomocy i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here