Zabłysnął w statystykach

Niestety, chodzi o statystyki policyjne. Mieszkaniec Rejowca zapisał się jako niechlubny rekordzista wśród zatrzymanych ostatnimi czasy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym na drodze krajowej nr 12.

Policyjny program „50 plus”, czyli przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem niesfornemu kierowcy prawa jazdy na 3 miesiące.

– Okres ten może zostać przedłużony do sześciu miesięcy, jeśli w dalszym ciągu będzie kierował pojazdem. Jeśli w przedłużonym okresie kierowca ponownie siądzie za kierownicą, wówczas zostanie wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania. Dodatkowo kierowcom grozi mandat karny oraz utrata dziesięciu punktów. W ostatnich dniach policjanci ze świdnickiej drogówki za to przewinienie zatrzymali kolejne uprawnienia: dwóm kierowcom pojazdów osobowych oraz jednemu motocykliście. Niechlubnym rekordzistą okazał się 55-letni mieszkaniec gminy Rejowiec, zatrzymany na terenie miejscowości Dorohucza – informuje asp. Elwira Domaradzka, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Nasz krajan miał na liczniku 110 km/h, czyli o 60 więcej niż mógł. – Noga z gazu! Jazda ze zbyt dużą prędkością to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych – apeluje rzecznik świdnickiej komendy. (pc)