Zabójcza końcówka w wykonaniu Dzików

Dzikom w sobotnim meczu z Berland Komprachcice dopingowały dzieci i młodzież oraz ich opiekunowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Kozic Dolnych koło Piask. Po spotkaniu nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnego zdjęcia z piłkarzami AZS UMCS

Ogromne emocje towarzyszyły spotkaniu 6. kolejki I ligi futsalu pomiędzy AZS UMCS, a Berland Komprachcice. Lublinianie przegrywali już 1:3, by w końcówce nie tylko doprowadzić do remisu, ale przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść.

Bohaterem meczu okazał się Jakub Wankiewicz, który dwa z trzech swoich goli zdobył w ciągu ostatnich kilkudziesięciu sekund sobotniej potyczki. Pozostałe dwie bramki, w tym trafienie otwierające mecz, strzelił Łukasz Mietlicki, kapitan lubelskiej drużyny.

– Cel na to spotkanie był jeden: zdobyć trzy punkty. Widać to było nawet przy stanie 3:3, kiedy trener wycofał bramkarza. Zazwyczaj ten manewr stosuje się, gdy drużyna przegrywa. Jak widać miał nosa. W przerwie w szatni powiedzieliśmy sobie kilka mocnych słów. To poskutkowało! Wierzyliśmy, że wynik da się jeszcze wyciągnąć. Na drugą połowę wyszliśmy bardziej skoncentrowani, bardziej agresywni.

Odbieraliśmy piłki, zastosowaliśmy wspomniany element gry w przewadze, odskoczyliśmy na dwie bramki. Wydaje mi się, że bardziej chcieliśmy wygrać to spotkanie niż przeciwnicy, szczególnie po przerwie – przyznał po meczu Łukasz Mietlicki.

Dzięki wygranej AZS UMCS z 9 punktami przeskoczył w tabeli zespół Komprachcic, awansując na 7. miejsce. MAG

AZS UMCS Lublin – Berland Komprachcice 5:3 (1:2)

AZS UMCS: Furtak, Ławicki, Ostrowski, Mietlicki, Wankiewicz, Parzyszek, Stelmaszuk, Ostrowski, Szafrański, Wnuk, Kutnik, Michalak, Bijas, Godyński.
Berland Komprachcice: Burduja, Krawców, Sapa, Suchodolski, Małek, Korzonek, Karnatowski, Babanski, Przywara, Riemann, Bienias, Kilian, Pudlik.

Bramki: 1:0 Mietlicki 12, 1:1 Bienias 15, 1:2 Babanski 16, 1:3 Ostrowski samob. 24, 2:3 Wankiewicz 26, 3:3 Mietlicki 33, 4:3 Wankiewicz 39, 5:3 Wankiewicz 40.

Pozostałe spotkania 6. kolejki I ligi gr. południowej:

Buskowianka Busko Zdrój – GKS Tychy 3:4 * niedzielne mecze: Futsal Team Brzeg – Futsal Nowiny, AZS Wrocław – Sośnica Gliwice, FC 2016 Siemianowice Śląskie – Górnik Polkowice, BSF Bochnia – Heiro Rzeszów zakończyły się po zamknięciu tego wydania.

1. GKS Tychy 6 13 27-23
2. Buskowianka 6 12 33-20
3. Brzeg 5 12 23-11
4. Futsal Nowiny 5 10 26-20
5. BSF Bochnia 5 9 16-17
6. Siemianowice 5 9 26-19
7. AZS UMCS 6 9 24-23
8. Berland 6 9 22-24