Zabrakło asfaltu?

Powiat skończył długo wyczekiwany remont drogi z Wierzbicy do Sawina. A mieszkańcy pytają czy drogowcom zabrakło asfaltu na skrzyżowanie przy boisku sportowym i ośrodku zdrowia w Sawinie?

Z Wierzbicy do Sawina w końcu można dojechać autem w przyzwoitych warunkach, po równiutkiej, nowej nawierzchni. Powiat skończył remont 8 km odcinka drogi. Pas jezdni został poszerzony, bo po jednej stronie wyznaczona zostanie ścieżka pieszo-rowerowa. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zakończenie drogi w Sawinie.

O ile w Wierzbicy droga rozpoczyna się od wyremontowanego już skrzyżowania z drogą wojewódzką o tyle w Sawinie nowa trasa kończy się na skrzyżowaniu z powiatową ulicą Chełmską, które wygląda jak połatana płachta. Wszyscy spodziewali się, że powiat przy okazji rementu drogi naprawi też jezdnię na samym skrzyżowaniu. To ledwie po parę metrów w obie strony.

Tym bardziej, że na kiepski asflat a także brak odpływu wody ze skrzyżowania od dawna skarżyli się kierowcy a starostwo zapowiadało, że przy okazji remontu drogi problem zostanie rozwiązany.

– Też byłem zaskoczony, że remont tego skrzyżowania nie znalazł się w przedmiarze robót – mówi Dariusz Ćwir, wójt Sawina. – Będę rozmawiał o tym z wicestarostą Jerzym Kwiatkowskim.

Wicestarosta Kwiatkowski przyznaje, że fragment skrzyżowania trzeba poprawić. – Zrobimy to w najbliższym czasie – zapewnia. Powiat będzie niebawem prowadził kolejne remonty na terenie gminy Sawin.

– Już ogłosiliśmy przetarg na remont drogi w Aleksandrówce i Chutczu a złożyliśmy wnioski do wojewody o dofiansowanie dwóch odcinków z Sawina do Rudy-Huty oraz z Lipówek do Torunia w gminie Rejowiec Fabryczny. Liczymy na to, że uda się pozyskać dofinansowanie do tych remontów i jeszcze w tym roku ogłosimy przetargi – mówi wicestarosta. (bf)