Zadębie wyjdzie z ciemności

Jest spora szansa na budowę brakującego oświetlenia przy odcinkach ulic: Hajdowska, Zadębie i Jarmarczna. Zarząd Dróg i Mostów rozstrzygnął właśnie powtórzony przetarg na realizację tego zadania. Zlecenie otrzyma firma Elpe ze Stasina, która za swoje prace zainkasuje ponad 281 tys. zł. To o ponad 40 tys. zł więcej niż planowano, ale miasto zdecydowało się dołożyć brakującą kwotę.

W ramach prac, które w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego wywalczyli sami mieszkańcy, planowane jest ustawienie po 5 latarni przy ul. Hajdowskiej (za skrzyżowaniem z ul. Zadębie) i ul. Zadębie (od posesji nr 88 w kierunku ul. Kasprowicza) oraz 13 słupów przy ul. Jarmarcznej (od ul. Kasprowicza do posesji nr 51). Będą to słupy aluminiowe w kolorze szarym wyposażone w nowoczesne oprawy oświetleniowe typu LED. Ciekawostką jest fakt, że zwycięski projekt obejmował budowę tzw. latarni hybrydowych zasilanych przede wszystkim ze specjalnych paneli solarnych, ale urzędnicy ostatecznie zdecydowali się na klasyczne konstrukcje zasilane z podziemnej linii kablowej.

Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem to piesi i kierowcy już korzystaliby tu z oświetlonych dróg. Pierwszy przetarg, który ZDiM ogłosił jeszcze wiosną udało się bowiem rozstrzygnąć już w połowie maja. Wybrano wtedy propozycję firmy IMTech z Puław, która wyceniła zlecenie na 184,5 tys. zł. Niestety w związku ze wzrostem cen na rynku materiałów budowlanych wybrany wykonawca pomimo podpisania umowy zdecydował się na zerwanie kontraktu zamiast rozpoczęcia prac. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here