„Zadźgam cię jak Adamowicza”

Mail, zawierający m.in. taką groźbę dotarł w ubiegłym tygodniu do prezydenta Lublina, Krzysztofa Żuka. Anonimowy nadawca podobne pogróżki wysłał również do prezydentów m.in. Warszawy, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Białegostoku, Białegostoku, Radomia i Kielc, związanych lub kojarzonych z Platformą Obywatelską lub popieranych przez nią w ostatnich wyborach samorządowych.


Mail do lubelskiego Ratusza został wysłany z adresu „oczyścić.lublin.z.zydow@onet.pl”. Zawierał inwektywy i groźby treści „Zadźgam cię jak Adamowicza, poderżnę ci ten głupi łeb. Pożegnaj się z rodziną. I tak nie mam nic do stracenia. Zginiesz k*** za to co mi zrobiłeś” oraz zapowiedź ich spełnienia w najbliższym czasie.

Sprawa, podobnie jak w pozostałych miastach, których włodarze odebrali maile z identycznymi pogróżkami, została zgłoszona na policję, a w lubelskim Ratuszu zostały wprowadzone dodatkowe procedury bezpieczeństwa, mając w pamięci tragedię, która rozegrała się podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w styczniu 2019 roku, kiedy na scenę wtargnął 27-letni Stefan W. i śmiertelnie ugodził nożem prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Sprawca chwilę potem krzyczał do mikrofonu „Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz”.

Samorządowcy wskazują, że to nie pierwszy tego typu akt nienawiści kierowany pod ich adresem i przypominają akcję Młodzieży Wszechpolskiej z 2017 roku, kiedy prezydentom miast, którzy podpisali deklarację o współdziałaniu w dziedzinie migracji i gotowi byli przyjąć uchodźców wystawili „Akty zgonu politycznego”. W tej sprawie wówczas również trafiło zawiadomienie do prokuratury, która pod koniec 2018 roku umorzyła postępowanie, niedopatrując się znamion przestępstwa. TK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here