Zagapili się przy aquaparku

Intensywne popołudnie chełmskiej „drogówki”. Pół godziny po jednej kolizji naprzeciwko Chełmskiego Parku Wodnego w to samo miejsce wyjeżdżały kolejne wozy strażaków i policji. Kierowca toyoty zagapił się i doprowadził do karambolu trzech aut.

Poniedziałek (15 stycznia). Pierwsze zgłoszenie dyżurny chełmskiej komendy otrzymał około godz. 16:45. Naprzeciwko aquaparku 80-letni chełmianin zagapił się za kierownicą daewoo, nie wyhamował i wjechał w tył jadącego przed nim renault. Konieczna była interwencja strażaków do zabezpieczenia miejsca i pogotowia ratunkowego. Do szpitala przetransportowana została 28-letnia mieszkanka gminy Wojsławice, kierująca renault. Choć wyglądało groźnie, policja zakwalifikowała zdarzenie jako kolizję, bo poszkodowana jeszcze tego samego dnia opuściła szpital.
Mniej więcej pół godziny później, gdy na miejscu pracowały jeszcze służby, doszło do kolejnej kraksy. Kierowca toyoty (62-latek z Chełma) zagapił się i nie zachował bezpiecznej odległości, w efekcie czego wjechał w tył forda, którym kierował 42-latek z gminy Włodawa. Ten z kolei stuknął jadące przed nim audi, którym podróżował 40-latek z gminy Siedliszcze. Karambol przy ul. Lubelskiej sparaliżował ruch, ale na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Za brak ostrożności 62-latek został ukarany mandatem. (pc)