Zaglądamy do portfeli lubelskich samorządowców

Prezentujemy oświadczenia majątkowe za 2020 rok kolejnych lubelskich radnych.
Piotr Popiel (Prawo i Sprawiedliwość) zaoszczędził 102 tysiące złotych. Nie ma własnego domu, ani mieszkania. Ma za to spółdzielcze prawo własnościowe do garażu o powierzchni 16,5 m kwadratowych (wartość 35 tysięcy złotych). W ubiegłym roku zarobił prawie 78 tysięcy złotych na Politechnice Lubelskiej, gdzie jest adiunktem na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki. Pobrał około 33 tysiące złotych diety radnego, a ponad tysiąc zł zarobił z innych źródeł. Jeździ Mitsubishi Grandis z 2007 roku o wartości 12 tysięcy złotych. Nie spłaca kredytów.


Anna Ryfka (klub Krzysztofa Żuka) zgromadziła ponad 2 tysiące złotych i 100 euro oszczędności. Ma udział w domu o powierzchni 276 metrów kwadratowych na działce o powierzchni ponad 36 arów, a także udział w mieszkaniu o powierzchni ponad 56 metrów kwadratowych (wartość 280 tysięcy złotych). Jest właścicielką działki o powierzchni prawie 1,4 ha (wartość 280 tysięcy złotych) oraz działki o powierzchni prawie 23 arów (wartość 450 tysięcy złotych). Ma też udziały w kilku innych nieruchomościach, a także udziały w dwóch spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością o łącznej wartości 3 tysiące złotych.

Zasiada w zarządzie firmy Venidero, w ubiegłym roku zarobiła z tego tytułu 62 tysiące złotych. Pobrała ponad 32 tysiące złotych diety radnego, a tysiąc złotych zarobiła na umowie zleceniu w spółce Maos. Spłaca kredyt gotówkowy w BZ WBK (zaciągnęła go na kwotę ponad 49 tysięcy złotych, do spłaty zostało 11,5 tys. zł); kredyt gotówkowy w Banku Santander (zaciągnęła go na kwotę 50 tys. zł, do spłaty zostało ponad 47 tys.) oraz ponad 15 tysięcy złotych pożyczki gotówkowej od mamy. Ma też 10 tysięcy złotych limitu na karcie kredytowej w BZ WBK (wykorzystała prawie 4 tys. zł).

Dariusz Sadowski (klub K. Żuka) ma 121 tysięcy złotych oszczędności. Jest współwłaścicielem domu o powierzchni 180 metrów kwadratowych (wartość 150 tys. zł), ma też spółdzielcze prawo własnościowe do mieszkania o powierzchni 55,5 m kwadratowych (wartość 550 tys. zł). Jest współwłaścicielem gospodarstwa rolnego o powierzchni 5,1 ha (wartość 100 tys. zł). W ubiegłym roku uzyskał z tego tytułu prawie 2 tysiące złotych dochodu.

Jest też współwłaścicielem działki o powierzchni 16 arów (wartość 40 tys. zł). Zasiada w radzie nadzorczej spółki Energia Dolina Zielawy w Wisznicach, w ubiegłym roku zarobił z tego tytułu ponad 3 tysiące złotych. Prawie 101 tys. zł zarobił w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie, gdzie jest zastępcą dyrektora ds. gospodarowania majątkiem. Pobrał także ponad 32 tysiące złotych diety radnego. Jeździ Suzuki Grand Vitara z 2007 roku. Nie ma kredytów.

Radosław Skrzetuski (Prawo i Sprawiedliwość) zaoszczędził 20 tysięcy złotych. Ma 2/3 udziału w mieszkaniu o powierzchni ponad 72 metrów kwadratowych (wartość 300 tysięcy złotych), a także ponad 1600 akcji Krajowej Spółki Cukrowej. W ubiegłym roku zarobił prawie 149 tysięcy złotych za pracę w Ministerstwie Cyfryzacji, a 28 tysięcy złotych w Centralnym Ośrodku Informatyki. Pobrał niemal 32 tysiące złotych diety radnego i prawie 700 złotych diety za zasiadanie w radzie programowej TVP Lublin. Nie ma kredytów.

Oświadczenia kolejnych radnych w następnym numerze. Opracował TN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here