Zagłębie entuzjastów IT

W sobotę 13 kwietnia do Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego przybyło wielu pasjonatów nowych technologii, którzy rozwijali swoją wiedzę i umiejętności podczas XII edycji Lubelskich Dni Informatyki.


LDI to konferencja naukowo-technologiczna, która cieszy się co roku ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, studentów, jak też pracowników lubelskich przedsiębiorstw, zajmujących się nowymi technologiami. W tym roku na odwiedzających czekały liczne prelekcje i warsztaty prowadzone przez najlepszych ekspertów branży IT. Ich tematami była np. sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwa, projektowanie aplikacji, Big Data.

Ponadto w czasie LDI odbyły się targi pracy, gdzie swoje stoiska zaprezentowały największe firmy z branży, a studenci mogli zapoznać się z ofertami praktyk i staży w wybranych miejscach. Dla najbardziej aktywnych osób przygotowane były upominki i nagrody w konkursach.

Organizatorem wydarzenia było Koło Naukowe Informatyków oraz grupa KUL.NET, działające przy Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu KUL oraz Lubelski Park Naukowo-Technologiczny.MG