Zainfekowana oświata

W chełmskich przedszkolach, podstawówkach, liceach, technikach, szkołach dla dorosłych. Wszędzie tam są przypadki koronawirusa. Im więcej zakażonych uczniów i nauczycieli, tym większa dezorganizacja w szkołach i problemów z „zastępstwami”. Błędne koło.

Chełmskie placówki oświatowe każdego dnia borykają się z przypadkami Covid-19. Chorują zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz personel administracyjny placówek. Pracownicy chełmskiego sanepidu dzwonią do coraz większej liczby mieszkańców Chełma i powiatu chełmskiego z informacją, że ich dzieci kierowane są na kwarantannę. Z dnia na dzień. Następnie do rodziców dzwonią policjanci, którzy sprawdzają, czy uczniowie przebywają w domach.

– Mój syn ostatnio przez prawie dwa tygodnie przebywał na kwarantannie, bo w międzyczasie mu ją przedłużano z uwagi na nowe zakażenia, które wychodziły na jaw w klasie. Dla dzieci to kolejna wyrwa w nauce – ubolewa jedna z matek ucznia z chełmskiej podstawówki.

Dyrektorzy szkół, z którymi rozmawialiśmy mówią, że sytuacja nie zmienia się już z dnia na dzień, a z godziny na godzinę. Im więcej klas na zdalnym nauczaniu, tym więcej trudności w układaniu „na szybko” grafiku zajęć. Im więcej chorych nauczycieli, tym więcej problemów z organizowaniem zastępstw, i tym większa dezorganizacja w szkole. Tymczasem pod koniec tygodnia na publikowanej przez Kuratorium Oświaty w Lublinie liście placówek z przypadkami Covid-19 i poszczególnymi oddziałami skierowanymi z tego powodu na kwarantanny i zdalną naukę były: SP w Dorohusku, SP w Brzeźnie, SP w Rudzie-Hucie, SP w Strupinie Dużym, SP w Żmudzi, Stowarzyszenie „Edukator” w ŁOMŻY SP w Bukowie Wielkiej, SP w Wojsławicach-Kolonii, SP w Kamieniu, SP w Rejowcu, SP w Wierzbicy, SP w Siedliszczu, Technikum nr 5 w Chełmie, Branżowa Szkoła I Stopnia nr 4 w Chełmie, Technikum nr 4 w Chełmie, Technikum nr 2 w Chełmie, Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1 w Chełmie, Technikum nr 1 w Chełmie, IV LO w Chełmie, II LO w Chełmie, I LO w Chełmie, SP nr 8 w Chełmie, SP nr 7 w Chełmie, SP nr 6 w Chełmie, SP nr 5 w Chełmie, PM nr 3 w Chełmie, Niepubliczna SP nr 2 w Chełmie, Niepubliczna SP z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” w Chełmie, SP nr 1 w Chełmie, Niepubliczna Integracyjna SP Nowoczesnych Technologii i Języków Obcych „Arka” w Chełmie, Branżowa Szkoła I Stopnia w Chełmie ZDZ w Lublinie, Technikum ZDZ w Chełmie, SP w Świerżach, SP w Zawadówce, Technikum Ekonomiczne nr 3 w Chełmie, III LO w Chełmie, SP nr w Chełmie, SP w Lisznie, SP w Żółtańcach Kolonii, SP w Okszowie, SP w Rejowcu Fabrycznym. (mo)

1 KOMENTARZ

  1. Co tu komentować? Ach, Chełmszczyzna, jaka cudna, tu przeżyjesz życia maj, tu z wirusem żyją wspólnie, tutaj Covid ma swój … RAJ!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here