Zakończenie roku szkolnego

W ubiegłym tygodniu uczniowie chełmskich szkół oficjalnie zakończyli rok szkolny. Uroczystości i spotkania z tej okazji w zależności od placówki przebiegały różnie. Wobec trwającej epidemii wszędzie brano pod uwagę przede wszystkim względy bezpieczeństwa.

Nietypowe półrocze i takie samo zakończenie roku szkolnego. Z uwagi na reżim sanitarny obowiązujący w czasie epidemii Ministerstwo Edukacji Narodowej wskazało zalecenia dla dyrektorów placówek oświatowych dotyczące odbioru świadectw przez uczniów. Zgodnie z wytycznymi dyrektorzy szkół mogli zarządzić odbiór świadectw w trybie indywidualnym, wskazując godzinę ich odbioru dla danej klasy czy grupy uczniów.

Istniała również możliwość, aby uczeń odebrał swoje świadectwo w innym dniu. Spotkania z uroczystym wręczeniem świadectw i wyróżnień organizowano przede wszystkim dla absolwentów szkół.

Zakończenia roku różniły się w zależności od szkoły. W chełmskich podstawówkach, w klasach I-VII, uczniowie poszczególnych klas, często podzieleni na jeszcze mniejsze grupy, odbierali swoje świadectwa podczas krótkich spotkań, wyznaczonych w określonych odstępach czasu przy wejściach szkół. Tak było na przykład w Szkole Podstawowej nr 11 w Chełmie.

Świadectwa były tam wydawane w przedsionkach, bez możliwości wejścia do szkoły. Uczniowie, którzy nie zgłosili się po świadectwa, mogą je odebrać w dowolnej chwili, w sekretariacie szkoły. W II LO w Chełmie uczniowie odbierali swoje świadectwa o wyznaczonych godzinach w poszczególnych salach lekcyjnych, podczas krótkich spotkań z wychowawcami. Uczniowie i nauczyciele musieli pamiętać o obowiązku zachowania dystansu społecznego. (t)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here