Żal studentów

Odbywające się co roku w maju Kozienalia, Juvenalia i Feliniada zostały odwołane. Samorządy studentów niektórych lubelskich uczelni proponują w zamian zabawę on-line, a organizatorzy zaplanowanych na koniec maja Kulturaliów wciąż żyją nadzieją, że one się odbędą.

Zamiast imprez z głośną muzyką, zabawy na świeżym powietrzu, korowodu studenci spędzą swoje majowe święto w domach. Samorządy uczelni robią co mogą, by zapewnić im dobrą rozrywkę mimo ograniczeń związanych z epidemią. – W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i zakazem organizowania imprez masowych byliśmy zmuszeni zmienić wszystkie nasze dotychczasowe plany, termin corocznych Medykaliów również musiał ulec zmianie – poinformował pod koniec kwietnia samorząd Uniwersytetu Medycznego.

Impreza miała odbyć się 1-3 maja na terenie Browaru Perła. – Bądźcie jednak spokojni, rok 2020 nie będzie rokiem bez Medykaliów! – uspokaja samorząd, który rozważa przeniesienie wydarzenia na jesień br. – Śledząc na bieżąco rozwój sytuacji, będziemy szukali najlepszych rozwiązań, żeby spotkać się w nieco innych niż zwykle okolicznościach, ale z takim rozmachem, jak co roku – zapewniają studenci.

Nie odbędą się także zaplanowane na 7– 9 maja Juwenalia Politechniki Lubelskiej. – W organizację tego wydarzenia włożyliśmy mnóstwo czasu oraz serca, dlatego też postaramy się zorganizować tę imprezę na najwyższym poziomie w pierwszym możliwym terminie, który będzie gwarantował bezpieczeństwo wszystkich uczestników – zapowiedział samorząd uczelni. Jednym z zaproszonych zespołów była grupa heavymetalowa „Nocny Kochanek”.

Z tych samych powodów nie odbędzie się również planowana na 16-17 maja Feliniada, organizowana przez Uniwersytet Przyrodniczy. Jedyną uczelnią, która nie odwołała jeszcze wiosennej zabawy studentów jest KUL, bo Kulturalia zaplanowano w dniach 28-29 maja – studenci liczą, że zaplanowane wydarzenia jednak się odbędą. Za to studenci UMCS świętowanie swoich Kozienaliów przenieśli do Internetu.

– Od początku wiedzieliśmy, że kolejna edycja Lubelskich Dni Kultury Studenckiej będzie wyjątkowa, ale nie sądziliśmy, że aż tak. W trosce o studentów Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, żaków innych lubelskich uczelni oraz mieszkańców Lublina i regionu włączamy się do akcji #studentsamwdomu Na organizację festiwalu, dobrą muzykę i spotkania z przyjaciółmi przyjdzie jeszcze czas, lepszy czas. Studencie #zostańwdomu – apeluje Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów UMCS. EK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here