Załatać, co dziurawe

Automobilklub Chełmski zwrócił się do prezydenta Chełma o jak najszybszą poprawę stanu technicznego dróg w mieście. – Głębokie ubytki w nawierzchni mogą być szczególnie w okresie zimowym bardzo niebezpieczne – ostrzegają działacze Automobilklubu Chełmskiego.

W piśmie z 1 grudnia br. Grzegorz Gorczyca, prezes Automobilklubu Chełmskiego, apeluje o pilną naprawę dróg zwłaszcza na trasach tranzytowych. Wymienia ulice Hrubieszowską, Litewską, Przemysłową, al. Żołnierzy I AWP, ale jak wskazuje – o szybką interwencję drogowców woła też wiele innych ulic. W piśmie czytamy: „…Głębokie ubytki w nawierzchni mogą być szczególnie w okresie zimowym bardzo niebezpieczne.

Pogoda, jakiej możemy się teraz spodziewać, a więc padający deszcz czy śnieg utrudnia, a czasami wręcz uniemożliwia dostrzeżenie niebezpiecznych miejsc na drodze. Wjechanie samochodem w taką dziurę czy też zbyt nerwowa reakcja po ich dostrzeżeniu, szczególnie na śliskiej nawierzchni, może spowodować utratę kontroli nad samochodem, co bardzo często skutkuje niebezpiecznymi sytuacjami. Często niesie też ze sobą konieczność kosztownych napraw zawieszenia czy układu kierowniczego.

Należy pamiętać też o tym, że w okresie zmieniających się temperatur i częstych sytuacji w których woda w dziurach będzie zamarzała i rozmarzała (syndrom przejścia przez zero), procesy dalszego niszczenia dróg będą postępowały bardzo szybko. Sytuacja będzie jeszcze bardziej niebezpieczna i trudniejsza do opanowania na wiosnę. Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego proszę Pana prezydenta o szybką i skuteczną reakcję…”. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here