Zamiast barku będzie chilling room

Był barek, a będzie… strefa rekreacyjna dla studentów. Na Wydziale Ekonomicznym powstanie przestronny chilling room – pomieszczenie przeznaczone do spotkań kół naukowych oraz pokój konferencyjny z zapleczem magazynowym.

– Chilling room będzie przestrzenią zarówno do relaksu, jak i nauki. Pomieści ekran projekcyjny z rzutnikiem oraz stopniowanymi siedziskami, a także meble wypoczynkowe, TV i kilka stolików na „szybką kawę” między zajęciami – mówi o nowej inwestycji na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej Aneta Adamska, rzecznik prasowy lubelskiej uczelni.

Pomieszczenie dla kół naukowych zostanie wyposażone w aneks socjalny, kącik wypoczynkowy oraz wygodne biurka do pracy, pomieszczenie konferencyjne zaś zaprojektowano w minimalistycznej formie, jako przestrzeń do spotkań i nauki. – Odpowiedni klimat wnętrz, sprzyjający wypoczynkowi, zapewni użycie naturalnego drewna i ciepła kolorystyka czerpiąca z natury.

Za współczesny charakter odpowiadać będą elementy w postaci przeszkleń, minimalistycznego detalu i oświetlenia. A co z barkiem na Wydziale Ekonomicznym, czy zostanie przeniesiony w inne miejsce? – Nie planujemy nowego punktu gastronomicznego w budynku, gdyż w bezpośrednim sąsiedztwie – na Wydziale Prawa i Administracji oraz w budynku dawnej Humanistyki znajdują się już miejsca, gdzie studenci czy pracownicy naszej uczelni mogą zjeść ciepły posiłek – odpowiada A. Adamska. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here