Zamiast naprawić, zamknęli

Zamknięte schody przy ul. Paganiniego

– Zamknięto schody prowadzące od strony bloku przy ul. Paganiniego 5 w kierunku ul. Północnej. To dla nas duże utrudnienie, bo musimy teraz narzucać spory kawałek drogi – poskarżył się nam jeden z mieszkańców bloku. – Schody nie były w najlepszym stanie, ale powinno się je wyremontować, a nie wyłączać z użytkowania.


Nasz Czytelnik podejrzewa, że schody zamknięto ze względu na brak środków w budżecie miasta na ich remont. Tymczasem jak ustaliliśmy za ten odcinek ciągu pieszego i fragment schodów wcale nie odpowiada miasto. – Schody prowadzące od budynku przy ul. Paganiniego 5 znajdują się na nieruchomości należącej do pobliskiej wspólnoty mieszkaniowej – wyjaśnia Monika Głazik z Urzędu Miasta Lublin i to ona podejmuje decyzje wobec znajdujących się na niej obiektów.

Przy okazji służby miejskie przyjrzeli się dalszej części, już należącej do miasta, schodów prowadzących w dół do przystanku komunikacji miejskiej przy ul. Północnej. Przegląd wypadł pozytywnie.

– Stan techniczny tych schodów w naszej ocenie nie zagraża bezpieczeństwu przechodniów i na dziś nie wymagają one remontu. Co najwyżej rozważymy wykonanie prac związanych z oczyszczeniem i pomalowaniem balustrad – mówi Łukasz Bilik, rzecznik prasowy Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Lublinie.

Pozostaje mieć nadzieję, że odmalowane poręcze zachęcą również wspólnotę mieszkaniową do zajęcia się swoim fragmentem nawierzchni tak, aby po niezbędnych naprawach całe schody znów mogły służyć mieszkańcom. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here