Zapomnieli o dopisku

Komitet Wyborczy Wyborców Gminy Wola Uhruska na swoich folderach reklamowych nie umieścił dopisku o tym, że materiał jest finansowany przez komitet. Konsekwencją może być doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożone do prokuratury.

Ulotki KWW Gminy Wola Uhruska, na których umieszczono m.in. założenia wyborcze kandydata na wójta gminy Wola Uhruska Jana Łukasika, nie były zgodne z prawem. Zabrakło na nich dopisku o tym, że materiał jest finansowany przez ten komitet. – Przyznam szczerze, że nie bardzo wiem, o co chodzi – mówi wójt Jan Łukasik. – Wszystkie materiały mojego komitetu wykonywała firma zewnętrzna. Zapewniam jednak, że wszystkie nasze materiały wyborcze były finansowane tylko i wyłącznie ze środków KWW Gminy Wola Uhruska, na co oczywiście mam dowody – dodaje Łukasik.

Anna Leszczyńska z Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Chełmie wyjaśnia, że nie dotarła do niej informacja o braku dopisku na materiałach wyborczych. Przyznaje jednak, że jeśli się potwierdzi, będzie to rażąca nieprawidłowość. – Będziemy to szczegółowo badać dopiero na etapie sprawozdań finansowych, które złożą wszystkie komitety – mówi Leszczyńska. – Na obecnym etapie nie mamy do tego instrumentów prawnych. Jeśli okaże się, że materiały wyborcze nie były oznaczone w prawidłowy sposób, zgłosimy sprawę do prokuratury – dodaje. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here