Zapowiadanego remontu w tym roku nie będzie

Remontu liczących kilkadziesiąt lat chodników wzdłuż ul. Kazimierza Wielkiego szybko raczej nie będzie

Połamane, wyszczerbione i nierówne płytki chodnikowe liczące kilkadziesiąt lat to aktualny stan chodników wzdłuż ul. Kazimierza Wielkiego. Choć na początku roku miasto zapowiadało ich remont, to nie należy się tu spodziewać szybkiej wizyty brukarzy. Powód? Pustki w miejskiej kasie.

– Proszę o przyjrzenie się sprawie remontu chodników przy ul. K. Wielkiego. Zgodnie z informacją na stronie ZDiM przetarg na to zadanie powinien odbyć się w I kwartale tego roku, a w dalszym ciągu nie został nawet ogłoszony. Boję się, że urzędnicy chcą zrezygnować z tej inwestycji – mówi pan Filip.

Okazuje się, że obawy naszego Czytelnika są jak najbardziej uzasadnione, bo miasto z uwagi na trudną sytuację budżetową i inne wydatki, na ten moment zrezygnowało z modernizacji ciągów pieszych ul. Kazimierza Wielkiego. Na dziś nie wiadomo także czy zadanie to znajdzie się w przyszłorocznym budżecie miasta.

– Zadanie to znajduje się w pozycji budżetowej pod nazwą „remonty ulic gminnych” wraz z pozostałymi ulicami ujętymi w tym wykazie. Zrealizowane do tej pory remonty już wyczerpały dostępne środki budżetowe w tej pozycji. Tym samym realizację remontu wskazanych chodników odłożono w czasie i będzie on możliwy po zapewnieniu finansowania – tłumaczy Justyna Góźdź z biura prasowego UM Lublin.

Marek Kościuk