Zapraszamy do Radawca

W najbliższą niedzielę 2 września na lotnisku w podlubelskim Radawcu odbędą się Dożynki Wojewódzkie 2018. – Święto plonów to jedno z najpiękniejszych świąt rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu – mówi Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego, gospodarz Dożynek Wojewódzkich, zapraszając mieszkańców Lublin i regionu na niedzielną imprezę.


– Dożynki to pochwała tradycji, ale również okoliczność ku temu, by przyjrzeć się współczesnej wsi i zmianom, jakie dynamicznie na niej zachodzą. Dziś polska wieś staje się coraz nowocześniejsza i zasobniejsza. Wielka w tym zasługa ludzi, którzy wprowadzają pozytywne zmiany w rolnictwie, chętnie korzystają z nowoczesnych technologii, wiedzą, gdzie szukać źródeł ich finansowania. Ogromnie się cieszę, że zarówno samorządy lokalne, jak i działające na ich terenach stowarzyszenia realizują projekty służące poprawie jakości życia mieszkańców obszarów wiejskich, dbają o rozwój infrastruktury i nowoczesny kształt swoich miejscowości – dodaje marszałek Sosnowski.

Święto w Radawcu rozpocznie się o godz. 10:30 od przemarsz korowodu dożynkowego. Na godzinę 12 zaplanowano uroczystą mszę świętą. Następnie obędzie się ceremoniał dzielenia chlebem, wręczenie odznaczeń i medali, występy zespołów ludowych oraz rozstrzygnięcie konkursów na „Najpiękniejszą posesję Powiatu Lubelskiego” oraz wieniec dożynkowy.

W części artystycznej (od godz. 16:30), którą poprowadzi Kabaret Smile, zobaczymy Karolinę Folk, Łąki Łan, Anię Dąbrowską, która zaśpiewa swoje największe przeboje oraz zespół Pectus.

Imprezie towarzyszyć będą prezentacja powiatów i gmin województwa lubelskiego oraz wystawa maszyn rolniczych.

Najmłodsi będą mogli skorzystać z wesołego miasteczka oraz uczestniczyć w licznych animacjach i zabawach. Na zakończenie zaplanowano także pokaz sztucznych ogni.

Do Radawca tradycyjnie będzie można wybrać się z Lublina bezpłatną komunikacją miejską. Autobusy z Ronda Krwiodawców (obok stacji paliw) odjeżdżać będą o godz. 10, 12, 14, 16, 17, 18, 19 i 20. Powrót do Lublina o godz. 11:25, 13:25, 15:25, 16:30, 17:30, 18:30 i 19:30 oraz tuż po koncercie głównym. BS