Zapraszamy na Europejski Piknik Rowerowy

Mnóstwo atrakcji czekać będzie na uczestników tegorocznej edycji Europejskiego Pikniku Rowerowego. W programie imprezy, która ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, została przeniesiona z 11 maja na 1 sierpnia znalazły się: degustacje specjałów, pokazy kowalstwa historycznego oraz animacje dla dzieci. W podlubelskim Nasutowie będzie można potrenować na cywilnej wersji trenażera lotniczego, używanego w wojsku, lotnictwie i astronautyce, a także zasiąść za kierownicą pojazdów straży pożarnej i wojska!


Uczestnicy pikniku organizowanego przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin, Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw oraz Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin” udadzą się na miejsce imprezy spod lubelskiej Galerii Olimp przy alei Spółdzielczości Pracy 34. Zbiórkę na parkingu, obok restauracji Mc Donald’s, zaplanowano w sobotę o godz. 10:00. Następnie, pod opieką doświadczonych rowerzystów ze Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”, przejadą do Nasutowa.

Wybrana trasa przejazdu o dystansie około 15 kilometrów jest dostosowana do możliwości zarówno dzieci, jak i dorosłych. Będzie możliwość dołączenia do grupy rowerzystów także w miejscowości Dys.

Do uczestnictwa w pikniku organizatorzy zapraszają oczywiście nie tylko rowerzystów! Do Nasutowa można przyjechać również samochodem i skorzystać z zaplanowanych atrakcji. Z uwagi na nieustępującą epidemię koronawirusa organizatorzy proszą wszystkich uczestników pikniku o wcześniejszą rejestrację on-line. Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 lipca do godziny 14.00. Ze względów bezpieczeństwa związanych z epidemią, liczba uczestników jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny. Dodatkowe informacje na www.europe-direct.lublin.pl/ oraz pod nr. tel. 509 666 777. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here