Zapraszamy na Forum Społecznej Odpowiedzialności Biznesu

O kierunkach działań CSR, rozwoju strategii firm, związaną ze społeczną odpowiedzialnością biznesu oraz poszukiwaniu nowych, zbilansowanych rozwiązań rozmawiać będą uczestnicy Forum Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, które 28 czerwca odbędzie się w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich k/Lublina.


– Potrzeba uświadamiania i włączenia do strategii rozwoju firmy społecznej odpowiedzialności biznesu jest konieczna z uwagi na fakt, że tylko 30% przedsiębiorstw zarejestrowanych w Polsce składa raporty na temat działań związanych z CSR (społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstwa) i CSV (tworzenie wartości wspólnej), w tym 70% z nich to firmy duże i przedsiębiorstwa zagraniczne – mówi Agnieszka Gąsior-Mazur, prezes Stowarzyszenia Lubelski Klub Biznesu, organizatora forum.

Prezes LKB podkreśla, że Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w obecnym świecie to już nie wyzwanie, a obowiązek. – Odpowiedzialny biznes to świadomy wybór, to filozofia działania, która uwzględnia aspekty etyczne i ekologiczne oraz społeczne w działalności firmy. To sztuka pogodzenia zarządzania przedsiębiorstwem z budowaniem pozytywnych relacji z otoczeniem – mówi Gąsior-Mazur.

Dbanie o szerszy kontekst prowadzenia biznesu, tj. ochronę środowiska, wspieranie społeczności lokalnej, kodeks etyczny, dbałość o rozwój zawodowy i osobisty pracowników, to główne działania, które stanowią przesłanie dla odpowiedzialnego biznesu. Nabywanie wiedzy i dzielenie się doświadczeniem jest niezwykłym motorem do rozwoju i motywacji do działania.

Koncepcja CSR stale się rozwija i coraz więcej firm chce patrzeć na swój biznes w kategoriach wartości a nie tylko zysku finansowego. Głównym naszym przesłaniem jako organizatorów jest popularyzacja niefinansowych działań związanych z CSR jako standardu w działalności gospodarczej – dodaje prezes LKB.

Zgłoszenia udziału w forum należy przesyłać do 22 czerwca na e-mail: lkb@lkb.lublin.pl (tel. kontaktowy nr 81 532 15 77).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here