Zaproś kino do domu

Od dwóch miesięcy Kino „Zorza”, jak wszystkie inne w kraju, jest zamknięte. Ale 21 maja br. ruszają projekcje online na platformie Mojeekino.pl.

– Zaprosimy widzów aż do 47 wirtualnych sal studyjnych – w tym do naszego kina – mówi Dariusz Guz z CKF „Zorza” w Chełmie. – Każde zaangażowane w projekt kino przygotowuje program w swojej wirtualnej sali skrojony dla swoich widzów.

Oprócz seansów będziemy realizować w kinie to, co widzowie lubią najbardziej, czyli spotkania z twórcami, warsztaty i festiwale. Na platformie widzowie znajdą filmy swoich ulubionych dystrybutorów: Aurora Films, Mayfly, Against Gravity, Hagi Film, Velvet Spoon, NEXT FILM, Spectator – więcej niż kino, Galapagos.

W CKF „Zorza” trwają obecnie prace techniczne oraz planowany jest repertuar. W praktyce widz będzie wykupował dostęp do filmu na 48h i z list kin wybierał „swoje” kino. W ten sposób do wybranego kina (które w związku z epidemią są „pod kreską”) trafią pieniądze z tego biletu, po odliczeniu kosztów dystrybucyjnych oraz utrzymania platformy.

Platforma przystosowana będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Partnerami projektu są Polska Akademia Filmu, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych – KIPA, a realizację platformy wspiera Polski Instytut Sztuki Filmowej. (t)