Zaprosili mieszkańców i turystów do udziału w miejskiej grze

W minioną niedzielę (21 lutego) obchodzony był Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji Koło Przewodników Miejskich i Terenowych im. Mikołaja Stanisława Pajdowskiego przy Oddziale Miejskim PTTK w Lublinie zaprosiło mieszkańców i turystów na bezpłatne poznawanie historii miasta.


W tym roku, ze względu na panującą pandemię Covid-19 lubelscy przewodnicy przygotowali grę miejską „Od Pałacu Biskupiego do Mostu Lutosławskiego”, autorstwa Ewy Jezierskiej. Na uczestników czekały fascynujące odkrycia i tajemnice zaklęte w murach kamienic i dawnych lubelskich pałaców, ukryte w głębi podwórek, o których pisały między innymi absolwentki Gimnazjum im. Unii Lubelskiej Julia Hartwig i Anna Kamieńska.

Z miejscami, które odwiedzili uczestnicy gry związana była pierwsza polska poetka Anna Stanisławska-Zbąska, żyjąca w XVII wieku, poeci okresu międzywojennego: Józef Czechowicz, Franciszka Arnsztajnowa, dyrektorka Gimnazjum Koedukacyjnego Nauczycieli Szkół Średnich Róża Szperowa, członkowie PPS i zespołu redakcyjnego „Kuriera Lubelskiego” Wanda i Franciszek Papiewscy oraz genialny konstruktor lotniczy Zygmunt Puławski.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Lublinie obchodzony jest od 2009 roku. Dotychczas przewodnicy PTTK przygotowali 12 spacerów tematycznych, w których uczestniczyło ponad 4000 osób. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here