Zarażeni mimo szczepienia

Już ponad 20 pacjentów z koronawirusem leży w szpitalu w Chełmie. Niestety, jedna osoba zmarła a jedna wymagała podłączenia do respiratora. Część osób zachorowała mimo szczepienia. Czwarta fala dotarła i do nas?

Dwa tygodnie temu w chełmskim szpitalu był zaledwie jeden pacjent chory na Covid-19. Teraz jest ich już 24. Niestety jedna osoba zmarła. To starsza, ponad 80-letnia kobieta, która była w pełni zaszczepiona. – Ale w tym przypadku to nie koronawirus, ale inne choroby i ogólny zły stan zdrowia spowodowały zgon – mówi Lech Litwin, zastępca dyrektora ds. lecznictwa. – Ale to prawda, że część osób zarażonych koronawirusem, które trafiły do szpitala, wcześniej się przeciwko niemu zaszczepiło.

Szczepionka nie chroni przed zakażeniem, ale przed ciężkim przebiegiem choroby. – Pacjenci, którzy leżą w naszym szpitalu, są w dobrym stanie – mówi Litwin. – Tylko jeden z nich, 28-latek, wymagał podłączenia do respiratora, ale akurat on nie był zaszczepiony.

Szpital już przygotowuje się na ewentualny napływ chorych. Wojewoda zwiększy do 34 liczbę łóżek covidowych. Wśród nich cztery na oddziale intensywnej terapii wyposażono w respiratory. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here