Zasłużeni dla powiatu, dla PSL i dla Deniszczuka

Przed tygodniem odbyła się druga edycja gali „Zasłużeni dla powiatu” zorganizowana przez starostę chełmskiego Piotra Deniszczuka. Cel imprezy to uhonorowanie wyróżniających się przedsiębiorców, rolników oraz animatorów kultury. Złośliwi wytykają, że przy okazji promuje się działaczy PSL i kandydatów na radnych i wójtów, których Deniszczuk wystawia w najbliższych wyborach. Jednak wśród nich nie brakuje też osób, które zasługują na wyróżnienie za swoją działalność.


Pomysł imprezy i docenienia wyróżniających się mieszkańców powiatu jest świetny. Nie brakuje przedsiębiorców, samorządowców, gospodarzy czy animatorów kultury, którzy zasługują na słowa uznania za swoją działalność. Ale brakowało do tej pory inicjatywy i miejsca by to zrobić. Gala „Zasłużeni dla powiatu” doskonale spełnia to zadanie i miejmy nadzieję, że będzie kontynuowana. Jej druga edycja odbyła się 26 czerwca w Chełmskim Domu Kultury. Jak zapewniają organizatorzy, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Kapituła Gali wyróżniła zasłużonych w poszczególnych gminach:

– Białopole: Kazimierz Ciężki, Leszek Goszczyński, Andrzej Kukla, Krzysztof Soroka,

– gmina Chełm: Marek Klain, Teresa Marcyniuk, Jacek Mielniczuk, Wiesław Prokopiuk,

– gmina Dorohusk: Zespół „Ale Babki” z Kapelą Męską, Zespół „Cykady”, Zespół „Nadbużański Klon Zielony”, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Clipeus Arma”,

– gmina Dubienka: Henryk Hryniuk, Eugeniusz Nadolski, Wiesław Struś,

gmina Kamień: Pelagia Grabowska, Zdzisław Hurko, Jan Kuzioła,

– gmina Leśniowice: Mirosław Kusik, Krzysztof Sitarz, Halina Staniuk,

– miasto Rejowiec: Małgorzata Kajdaszuk, Jerzy Kieliszek, Mirosław Kość, Dorota Łosiewicz, Zbigniew Maciejewski,

– miasto i gmina Rejowiec Fabryczny: Bogdan Kaleta, Andrzej Zduńczuk,

– gmina Sawin: Agnieszka Dąbrowska, Mirosław Dederko, Regionalne Towarzystwo Gminy Sawin, Michał Wojciechowski,

– miasto Siedliszcze: Urszula Bydlińska, Jolanta Okoń, Tadeusz Szulc, Ryszard Świeca,

– gmina Wierzbica: Stanisław Dobrowolski, Maria Łakuta,

– gmina Wojsławice: Jacek Semeniuk, Jolanta Tarajko,

– gmina Żmudź: Ks. Jacek Bartecki, Wiesław Daniluk, Elżbieta Wagner.

Po gali pojawiły się głosy, że oprócz rzeczywiście zasłużonych rolników czy przedsiębiorców podczas imprezy honorowano partyjnych działaczy i sympatyków PSL, którzy dziwnym trafem będą kandydować w najbliższych wyborach do rad gmin i powiatu oraz na wójtów. A złośliwi komentują, że gala powinna zmienić nazwę na „Zasłużeni dla PSL, albo dla Deniszczuka”, bo jej organizatorem, co wyraźnie widnieje w oficjalnych informacjach, nie był powiat, tylko Piotr Deniszczuk. – Ciekawe tylko czy za imprezę płacił Piotr Deniszczuk czy powiat? – dociekają retorycznie.

Ale złośliwości zostawmy. Wśród partyjnych działaczy i sympatyków (jakichkolwiek partii) nie brakuje osób, które zasługują na uznanie i ciepłe słowo za swoją działalność. I dobrze, że jest w końcu sposobność ich uhonorowania. (bf, fot. FB powiatu chelmskiego)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here