Zasłużyli na wielkie brawa

Koszykarze Pszczółki Startu Lublin od porażki 85:86 z Casademont Saragossa rozpoczęli zmagania w koszykarskiej Lidze Mistrzów.

O przegranej podopiecznych trenera Davida Dedka zadecydował celny rzut za trzy oddany przez rywali w ostatniej akcji meczu, niemal równo z końcową syreną!

Pierwsze, historyczne punkty dla Pszczółki Startu zdobył Kacper Borowski, ale to goście prowadzili na początku 9:3, a później nawet 17:8.

Start doścignął rywali dopiero w trzeciej kwarcie, po świetnych zagraniach Martinsa Laksy i Lestera Medforda. Po 30 minutach „czerwono-czarni” wygrywali 62:58!

Gdy w 36. minucie po trafieniach Laksy, Sharmy i Mateusza Dziemby uciekali nawet na 11 punktów (77:66) wydawało się, że nic nie zabierze już gospodarzom historycznej wygranej.

Jeszcze na 21 sekund przed końcem Pszczółka miała cztery punkty przewagi (84:80)! Niestety, więcej zimnej krwi w końcówce zachowali rywale, a „trójka” DJ Seeley niemal równo z końcową syreną dała im zwycięstwo 86:85. MAG

Pszczółka Start Lublin – Casademont Saragossa

85:86 (16:25, 22:19, 24:14, 23:28)

Pszczółka: Laksa 17 (3×3), Dorsey-Walker 10 (2×3), Łączyński 8 (1×3), Borowski 7, Szymański 5 oraz Medford 10, Sharma 10, Dziemba 9 (1×3), Moore 6, Jeszke 3 (1×3), B. Pelczar 0.

Casademont: Brussino 21 (2×3), Ennis 17 (2×3), Benzing 12, San Miguel 0, Hlinason 0 oraz Thompson 13, Rupnik 11 (1×3), Barreiro 6 (2×3), Seeley 6 (2×3), Fernandez 0.

Sędziowali: Jasevicius (Litwa), Kalpakas (Szwecja) i Sahin (Włochy). Mecz bez publiczności.

***

Dzisiaj (poniedziałek) koszykarze Pszczółki Start rozegrają mecz 8. kolejki Tauron Basket Ligi z WKS Śląsk Wrocław.

Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 17:30 w hali Globus, z uwagi na obostrzenia związane z pandemią Covid-19 odbędzie się bez udziału publiczności.