Zaszczepić się przed kolejną falą

W tym tygodniu rozpoczynają się wakacje i lekarze oraz pracownicy chełmskiego sanepidu apelują, aby wykorzystać ten czas i zaszczepić się przeciwko Covid-19. – Teraz zakażeń jest mniej, ale nie wiadomo, co będzie jesienią – mówi Elżbieta Kuryk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmie.

Ci, którym najbardziej zależało, aby się zaszczepić zapisywali się na pierwsze dawki, gdy tylko pojawiła się taka możliwość. Liczba zakażeń ostatnio spadła, a wraz z tym zmalała też liczba osób zapisujących się na szczepienia. Z tego względu na hali MOSiR zdarzają się pojedyncze dni, gdy Miejski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmie nie otwiera punktu szczepień. Tak było np. w poniedziałek, 14 czerwca.

Mariusz Żabiński, dyrektor MSP ZOZ w Chełmie, zachęca, aby rejestrować się na szczepienia, bo teraz czas oczekiwania na pierwszą dawkę jest wyjątkowo krótki. O to samo apeluje Elżbieta Kuryk, dyrektor chełmskiego sanepidu.

– Rozpoczynają się wakacje i czas odpoczynku, zakażeń jest znacznie mniej, ale apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność – mówi dyrektor Kuryk. – To dobry czas, aby nabierać sił i aby się zaszczepić przeciwko Covid-19. Nie wiemy, jak sytuacja będzie wyglądała jesienią. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here