Zawilcowa czeka na wykonawcę

Siedem firm jest chętnych do budowy parku Zawilcowa, który ma się stać perełką Kalinowszczyzny.


Koperty z ofertami otwarto 5 kwietnia. – Obecnie komisja przetargowa bada złożone oferty pod kątem zgodności z zapisami przetargu. Wszyscy oferenci zadeklarowali realizację prac w terminie 420 dni od daty podpisania umowy. Planujemy, że park zostanie ukończony w czwartym kwartale 2018 roku – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prasowy prezydenta Lublina.
Najtańsza, opiewająca na 6,2 miliona złotych jest propozycja lubelskiej firmy Hen-Bud, mieszczącej się przy ulicy Turystycznej. Nie licząc jednego wykonawcy ze Starego Sącza, wszystkie oferty zmieściły się w kwocie zarezerwowanej przez miasto (niecałe 10,046 miliona złotych).
Cel miasta związany z „zieloną Zawilcową” to poprawa jakości tutejszego środowiska. To jeden z projektów związanych z rewitalizacją doliny Bystrzycy. – Planowane są nasadzenia drzew, krzewów, bylin, traw, uporządkowanie istniejącej roślinności łącznie na ok. 14 hektarach powierzchni, wykonanie ogrodu sensorycznego, zegara słonecznego, utworzenie placu rekreacyjnego o powierzchni ok. 160 metrów kwadratowych w głębi parku z widokiem na dolinę Bystrzycy, ustawienie karmników dla ptaków, budek lęgowych, hoteli dla owadów oraz budowa infrastruktury niezbędnej do korzystania z parku – przypomina Beata Krzyżanowska. BCH