Zawodowy strzał w dziesiątkę

To tytuł informatora dostępnego na stronie lubelskiego kuratorium oświaty, mogącego być pożyteczną ściągą dla osób pragnących kształcić się w szkołach branżowych.


Coraz więcej młodych osób pragnie szybko usamodzielnić się i osiągnąć niezależność finansową. Nie gwarantują tego automatycznie studia wyższe, które odwlekają moment wkroczenia na rynek pracy. Dodatkowo z analizy ofert zatrudnienia w Lublinie wynika, że najbardziej poszukiwani są fachowcy w różnych dziedzinach. Powoli zbliża się moment wyboru szkoły przez absolwentów podstawówek i gimnazjów. Może zdecydują się na szkoły branżowe?

Pomocą w wyborze fachu może być „Informator o zawodach 2018/2019”, zamieszczony na stronie internetowej lubelskiego kuratorium oświaty w zakładce „Rodzice i uczniowie” – „Informator o szkołach”. Nosi on zachęcający tytuł „Zawodowy Strzał w 10”. Otwiera go skierowany do młodych list kurator Teresy Misiuk, wyrażającej nadzieję, że pomoże on im w wyborze zawodu, który stanie się dla nich źródłem satysfakcji. Otwiera go alfabetyczny spis ponad stu zawodów, w jakich kształcą placówki z całego regionu. Jest wśród nich logistyk, ale także zdun czy betoniarz.

Przy każdym zawodzie podany jest numer strony, na której można znaleźć jego krótką charakterystykę oraz nazwy szkół, w których można go zdobyć. Są wśród nich także placówki z Lublina. Aktualny spis pomocny podczas tegorocznej rekrutacji ukaże się na stronie po 14 marca, a więc tuż tuż. jd