Zbiórka na odbudowę warsztatu

Na portalu Pomagam.pl trwa zbiórka pieniędzy na odbudowę warsztatu samochodowego pana Roberta z Rejowca. Miesiąc temu jego warsztat, spełnienie marzeń i jedyne źródło utrzymania rodziny, spłonął.

Do wycieku gazu i wybuchu pożaru doszło 30 marca br. Pan Robert Kasperek pracował wtedy w warsztacie. O tym dramacie informowaliśmy w „Nowym Tygodniu”, ale wówczas nie prowadzono jeszcze zbiórki pieniędzy na odbudowę warsztatu. Pan Robert, mechanik samochodowy otworzył działalność – Auto – Serwis Robi Car – zaledwie kilka miesięcy przed pożarem. Teraz on i jego rodzina jest pozbawiona źródła utrzymania.

– Warsztat udało mi się otworzyć po latach ciężkiej pracy i staraniach o dofinansowanie z projektu unijnego – pisze pan Robert na portalu Pomagam.pl, gdzie pod hasłem „Pożar Apel o pomoc” prowadzona jest zbiórka. – Sam nie jestem w stanie pokryć kosztów związanych z odbudową i wyposażeniem warsztatu, ze względu na wyjątkowo ciężką sytuację. Bardzo zależy mi na odbudowaniu mojego miejsca pracy. Niezbędna jest każda pomoc. Każde udostępnienie i nawet najmniejsza kwota ma wielkie znaczenie. Będę ogromnie wdzięczny za jakiekolwiek wsparcie.

W internetową zbiórkę włączyło się niecałe dwieście osób. Udało się zebrać 16 354 zł (na dzień 30 kwietnia br. – przyp. red.), ale to wciąż za mało, aby odbudować warsztat. Oprócz pomocy finansowej wielu internautów – znajomi, przyjaciele, ale też obcy ludzie – wspierają pana Roberta dobrym słowem. (t)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here