Zbiórka na operację chełmianina

U pana Janusza z Chełma kilka tygodni temu zdiagnozowano raka trzustki. Rodzina prosi o wsparcie finansowe na kosztowne, nierefundowane leczenie.

Założycielką zbiórki na stronie internetowej zrzutka.pl pod nazwą: „Dla Janusza – pomoc w walce z nowotworem…” jest córka pana Janusza – Oliwia Tymczak. Informuje ona, że codzienność jej taty i całej rodziny została zburzona pod koniec września br. Wtedy u pana Janusza, zawodowego kierowcy, zdiagnozowano raka trzustki z przerzutami do wątroby.

Niestety, guzy ze względu na ich ilość, wielkość i przerzuty nie są operacyjne. Istnieje jednak szansa na zatrzymanie procesu pogarszania stanu zdrowia pana Janusza. To innowacyjna metoda leczenia, która jednak nie jest refundowana. Koszt zabiegu, zaplanowanego 22 października w prywatnym krakowskim szpitalu, to około 80 tys. zł. Do tego dochodzą jeszcze koszty chemioterapii wspomagającej.

– Z powodu nagle wykrytej choroby znaleźliśmy się w ciężkiej sytuacji, dlatego chcielibyśmy prosić o pomoc – mówi pani Oliwia. – Wierzymy w to, że wspólnymi siłami pomożecie nam przetrwać ten trudny czas, a nasz Tato, mąż, dziadek i przede wszystkim wspaniały człowiek wróci szybciej do zdrowia. Za każdą pomoc bardzo dziękujemy. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here