Zbudują nowe miejsca postojowe

Na placu przed dworcem Lublin Północny powstanie parking dla ponad 70 aut

Miasto szykuje się do realizacji kolejnych inwestycji parkingowych wywalczonych przez mieszkańców w ubiegłorocznym głosowaniu Budżetu Obywatelskiego. Tym razem skorzystają kierowcy na Tatarach i Konstantynowie. Przetargi na zaprojektowanie i wykonanie dodatkowych miejsc postojowych w tych dzielnicach już zostały ogłoszone.

W przypadku Tatar, chodzi o obszar zdegradowanego placu postojowego przy ul. Gospodarczej, po dawnym dworcu autobusowym, przed stacją kolejową Lublin Północny. Zadaniem wyłonionego wykonawcy będzie zaprojektowanie asfaltowego parkingu na ponad 70 aut wraz z oświetleniem, a także realizacja pierwszego etapu prac, obejmującego 12 miejsc postojowych. Będzie miał na to 7 miesięcy. Warto podkreślić, że to już drugi przetarg na realizację tego zadania, bo pierwsze postępowanie zostało unieważnione z powodu zbyt drogich ofert od zainteresowanych firm. Wówczas miasto planowało jednak w pierwszym etapie realizację co najmniej 24 miejsc parkingowych.

Drugi przetarg obejmuje budowę nowej zatoki parkingowej przy ul. Konstantynów. Powstanie ona po południowej stronie jezdni, za skrzyżowaniem z al. Kraśnicką i znajdzie się na niej 21 prostopadłych do drogi miejsc postojowych o nawierzchni z betonowej kostki. Przy okazji przebrukowany zostanie przyległy chodnik, stanie 7 ławek oraz 2 kosze na śmieci przy ul. Krasińskiego, na wysokości gmachu SP nr 57, a obok zostanie zasadzonych 6 szt. niezwykle rzadkich w Polsce krzewów glicynii amerykańskiej. Całość powinna powstać w ciągu 4 miesięcy od zawarcia umowy.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here