Zdalna nauka przez covida

Covid-19 ponownie atakuje w szkołach. Ostatnio koronawirusa miał jeden z nauczycieli z Liceum w Dubiece. 26 uczniów trafiło na kwarantannę i będzie się uczyć zdalnie.

O konieczności przejścia kwarantanny i powrocie do domu na zdalne nauczanie uczniowie z LO w Dubience dowiedzieli się w minioną środę. – Musieliśmy postępować zgodnie z procedurami sanepidu i powiadomić rodziców, aby osobiście przyjechali młodzież do internatu, bo nie mogą podróżować komunikacją zbiorową – mówi Kazimiera Ciupa, dyrektor LO w Dubience.

Do domu odesłano 26 uczniów z dwóch klas, którzy mieli kontakt z nauczycielem zarażonym koronawirusem. – Przeszli na zdalną naukę, która potrwa do końca bieżącego tygodnia – mówi dyrektor.

Przypadek Dubienki nie jest jedyny. W miniony piątek skończyła się kwarantanna części uczniów z I i II LO w Chełmie, CKZiU w Chełmie, a dzień wcześniej Technikum nr 2 w Chełmie, szkoły podstawowej w Rejowcu Fabrycznym i Siedliszczu a także przedszkola im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie.

Do soboty, 9 października, na kwarantannie przebywali jeszcze niektórzy uczniowie publicznej podstawówki z Krasnegostawu a do niedzieli, 10 października – szkoły w Wólce Petryłowskiej (gmina Sawin) i SP nr 2 we Włodawie. W poniedziałek, 11 października, kwarantannę skończyli uczniowie Branżowej Szkoły NR 2 w Chełmie, i SP Nr 6 w Chełmie i przedszkola miejskiego w Rejowcu Fabrycznym. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here