Zdalny festiwal

Tegoroczny Powiatowy Festiwal Piosenki Strażackiej, organizowany przez powiat chełmski i gminę Dorohusk, odbędzie się w formie niestacjonarnej. Wykonawcy będą nagrywać swoje występy i przesyłać organizatorom.

Starostwo Powiatowe w Chełmie oraz Gmina Dorohusk zapraszają do udziału w X Jubileuszowym Powiatowym Festiwalu Piosenki Strażackiej. W tym roku, z powodu pandemii, festiwal odbędzie się jednak w formie niestacjonarnej. W przeglądzie mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z terenu powiatu chełmskiego. Wykonawcy powinni przygotować nagranie video dwóch piosenek, w tym jednej o tematyce strażackiej.

Zgłoszenia udziału w festiwalu należy przesyłać do końca kwietnia na adres Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku lub adres e-mail placówki: kontakt@gokitdorohusk.pl. Natomiast sam występ należy nagrać na płytę CD/DVD lub pendrive i przesłać do 7 maja na adres GOKiT.

Laureaci w poszczególnych kategoriach konkursowych otrzymają dyplomy oraz statuetki i nagrody rzeczowe. Upominki przewidziano także dla najmłodszych uczestników festiwalu. Przyznane zostaną również nagrody specjalne ufundowane przez Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie oraz Komendanta Gminnego OSP w Dorohusku. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wszystkie występy zostaną opublikowane na stronie internetowej gokitdorohusk.pl do 14 maja. Zainteresowani znajdą tam więcej szczegółów dotyczących festiwalu i zasad uczestnictwa. (reb)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here