Zderzenie wojskowych

Cały kraj obiegła informacja o zderzeniu dwóch wojskowych ciężarówek i kilkunastu żołnierzach, którzy przez to trafili do szpitala. Wojskowi jechali na strzelnicę do Srebrzyszcz.

Na strzelnicę chełmskiego garnizonu w Srebrzyszczach (gmina Chełm) często zjeżdżają żołnierze z całego regionu. Ćwiczą tam zarówno zawodowi żołnierze, jak i terytorialsi. W środowy poranek na strzelnicę do Srebrzyszcz jechało kilkudziesięciu żołnierzy 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, której podporządkowany jest 19. Chełmski Batalion Zmechanizowany. Dwie wojskowe ciężarówki zderzyły się w Lublinie, a wiadomości na ten temat szybko obiegły ogólnopolskie media. Informowano, że w wyniku zderzenia kilkunastu żołnierzy przewieziono do szpitala na badania. Pod uwagę brano nawet zakwalifikowanie zdarzenia jako sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Ostatecznie, okazało się, że nie ma takiej potrzeby.

– Kilkunastu żołnierzy zostało przewiezionych do szpitala w celu sprawdzenia ich stanu zdrowia – mówi st. kpr. Tomasz Borsuk, rzecznik prasowy 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej. – Zostali wypuszczeni ze szpitala, bo nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Wśród jej uczestników nie było żołnierzy z Chełma. (mo)