Zebranie sprawozdawcze delegatów AK

(14 marca) W sali konferencyjnej starostwa we Włodawie miało miejsce Zebranie Sprawozdawcze Delegatów włodawskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

W zebraniu uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych z wicestarostą Adamem Panasiukiem na czele, który od lat aktywnie współpracuje ze środowiskiem ŚZŻAK. Gospodarzem spotkania był Edmund Brożek – prezes Zarządu AK we Włodawie, tym razem w asyście m.in. szefa lokalnych struktur PiS – Wiesława Holaczuka. Gościem specjalnym był Andrzej Odyniec – dyrektor wydziału Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Wicestarosta A. Panasiuk, dziękując za zaproszenie na to zebranie, podkreślił wielką wagę, jaką powiat włodawski przykłada do współpracy ze środowiskami kombatanckimi, w tym zwłaszcza środowisk, które przez wiele lat musiały działać w ukryciu. – Państwa chlubna przeszłość i obecna działalność zasługują ze na uznanie i szacunek – powiedział wicestarosta. – Jesteśmy dumni, że tak ważne i historycznie umocowane środowisko, jakim jest ŚZŻAK, aktywnie działa na rzecz dobra publicznego. Państwa aktywność jest dla nas wzorem społecznej działalności.
Wśród wielu punktów zebrania znalazło się m.in. sprawozdanie prezesa z rocznej działalności zarządu koła. Obecni jednogłośnie docenili dotychczasową działalność Zarządu Koła z Edmundem Brożkiem na czele. Wyjątkową formą tego docenienia były złożone prezesowi przez panie z Wyryk – Marzenę Trociuk i Wiesławę Bylinę – życzenia z okazji 91 lat życia oraz 25-lecia przewodniczenia kołu ŚZŻAK we Włodawie.
Podczas zebrania najaktywniejszym działaczom wręczono okolicznościowe medale.
W zebraniu uczestniczyli goście ze środowisk zaprzyjaźnionych z kołem AK. (p)